Ryu, Ken en Chun-Li staan vanaf vandaag op het grote doek. Street Fighter, de nieuwe verfilming van de vechtgame van Capcom, draait sinds donderdag 15 oktober in de Nederlandse bioscoop, een dag eerder dan in Amerika. FilmTotaal zette op een rij wat je vooraf moet weten. Voor de Nederlandse kijker is er een extra reden om te gaan, want een van de grootste vechters wordt gespeeld door een Hilversummer.

In dit artikel 4 onderwerpen

Wie wie speelt

De film draait om twee vervreemde straatvechters, Ryu en Ken, die door Chun-Li worden geronseld voor het World Warrior Tournament. Achter dat toernooi blijkt een dodelijk complot te zitten. De regie is van Kitao Sakurai, die eerder de komedie Bad Trip en afleveringen van Twisted Metal maakte. Legendary Pictures en Capcom produceerden de film.

  • Ryu: Andrew Koji
  • Ken Masters: Noah Centineo
  • Chun-Li: Callina Liang
  • M. Bison: David Dastmalchian
  • Blanka: Jason Momoa
  • Zangief: Olivier Richters
  • Guile: Cody Rhodes
  • Akuma: Joe Anoa’i, beter bekend als worstelaar Roman Reigns
  • Balrog: Curtis Jackson (50 Cent)
  • Dhalsim: Vidyut Jammwal
  • Vega: Orville Peck
  • Cammy: Mel Jarnson
  • Dan Hibiki: Andrew Schulz

Opvallend is hoeveel echte vechters en worstelaars erin zitten. Naast Reigns en Rhodes uit de WWE doet ook UFC-kampioen Alexander Volkanovski mee, als Joe. Voor een film over een vechtspel vind ik dat een slimme keuze, want je ziet het verschil tussen iemand die een klap kan uitdelen en iemand die het moet faken.

De Nederlander in de ring

Olivier Richters, geboren in 1989 in Hilversum, is met zijn 2,18 meter de man die Zangief, de Russische worstelaar uit de game, tot leven moet brengen. De bodybuilder die zich The Dutch Giant noemt, had eerder kleine rollen in Black Widow, The King’s Man en Indiana Jones and the Dial of Destiny. In Street Fighter speelt hij voor het eerst een personage dat elke gamer kent, en dat is een rol die wat mij betreft op zijn lijf geschreven is.

Hieronder zie je de officiële trailer van Paramount, met Chun-Li, Ryu en Ken en een flink deel van de rest van de cast in actie.

Wat de eerste reacties zeggen

De eerste reacties na de première in Los Angeles op 12 oktober zijn gemengd. Volgens FilmTotaal worden de actie, de vechtscènes en het spel van de cast geprezen, maar is het verhaal zwak en landt de humor niet altijd. SlashFilm verzamelde reacties van Amerikaanse critici die hetzelfde beeld geven. Ze roemen de kleurrijke stijl en de getekende flashbacks, en noemen de film een terugkeer naar de jaren negentig, maar vinden de toon wisselvallig en de dialogen zwak.

Dat is eerlijk gezegd al winst. De vorige poging, Street Fighter uit 1994 met Jean-Claude Van Damme als Guile, staat op Rotten Tomatoes op 20 procent. Wie een film verwacht die net zo serieus is als een Marvel-film, komt bedrogen uit. Wie een uitbundige, wat dwaze actiefilm wil die zijn game eert, zit waarschijnlijk goed.

Waar en hoe je hem ziet

Street Fighter duurt bijna twee uur en heeft een Kijkwijzer-advies van 12 jaar, vanwege geweld, angst en grof taalgebruik. Pathé brengt de film in Nederland uit en vertoont hem in een deel van de vestigingen ook in IMAX, 4DX, Dolby Cinema en ScreenX. Kaartjes en speeltijden vind je op de filmpagina van Pathé. Een film die zoveel op actie leunt, zou ik in een van die grote zalen gaan zien. Op een streamingdienst is hij voorlopig niet te vinden.